W czwartek, 8 lutego, na terenie inwestycji biurowej IMMOBILE K3, miała miejsce uroczystość nazywana w żargonie budowlanym, zawieszeniem wiechy. Wydarzenie to oficjalnie zamknęło prace konstrukcyjne przy biurowcu, gromadząc licznych gości.

1

Na uroczystym zawieszeniu wiechy nad budynkami zgromadziło się liczne grono osób wśród których znaleźli się budowlańcy i inspektorzy pracujący przy inwestycji, przedstawiciele dostawców, biura projektowego z architektem Karolem Fiedorem na czele, pracownicy i przedstawiciele zarządów spółek Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz dziennikarze. Gościem specjalnym był prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

5

IMG_0280

Podczas części oficjalnej uroczystości miały miejsce przemowy osób związanych z inwestycją – Kierownika projektu Macieja Daniela,  Dyrektora ds. sprzedaży i zarządzania CDI Macieja Wawrzyniaka, Wiceprezesa spółki CDI Jacka Kazubowskiego oraz architekta odpowiedzialnego za projekt, Karola Fiedora z poznańskiej pracowni CDF Architekci. Zgromadzonych przywitali również Rafał Jerzy, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz prezydent Rafał Bruski, który opowiedział o swoim wsparciu dla projektu powstania IMMOBILE K3 w samym sercu Bydgoszczy.

3

20180208_142744

Najbardziej cieszą mnie inwestycje prywatne, które bardzo zmieniają miasto. To piękny budynek – na ostatniej sesji rady miasta musiałem zawzięcie bronić jego architektury. Robiłem to z pełnym przekonaniem – znam prezesa Rafała Jerzego i wiem, że zadba o każdy szczegół. To jedna z inwestycji, która odmieni tą część Śródmieścia – na wiosnę rozpoczynamy prace na Kujawskiej i Zbożowym Rynku, zmieni się Plac Kościeleckich, Stary Rynek czy Teatr Kameralny. Ta inwestycja dopingowała nas, by otoczenie tej części miasta było jak najpiękniejsze – powiedział Bruski.

IMG_0318

Deklarowanym terminem ukończenia inwestycje jest lato tego roku. Wspomniano, że jego przyszłymi najemcami staną się firmy z branży ubezpieczeniowej, finansowej, informatycznej czy promowanej w Bydgoszczy branży BPO/SSC (branży usług wspólnych). Nowe miejsca pracy oraz punkty usługowe ożywią tą część miasta i przyciągną ludzi w okolice bydgoskiego Starego Rynku.

IMG_0287

IMG_0284

4

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana, organizowana po zakończeniu prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. Wiecha jest mocowana najczęściej na najwyższym elemencie budowli, a jej wygląd tradycyjnie ma postać ozdobnego wieńca lub drzewka z kwiatów, traw i gałęzi. Wciągnięcia wieńca na szczyt budowli dokonali kierownik budowy Stanisław Korabiak i kierownik kontraktu Jarosław Sach. Po części formalnej miał miejsce poczęstunek zgromadzonych gości, z okazji Tłustego Czwartku nie zabrakło także pączków. Uroczystości odbyły się na pierwszej kondygnacji biurowca IMMOBILE K3.IMG_0340

2

IMG_0276

Newsletter Inwestora – STYCZEŃ 2018
Próbka elewacji i uroczyste zawieszenie wiechy na inwestycji IMMOBILE K3

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress