27 sierpnia bieżącego roku miała miejsce publikacja wyników finansowych za pierwsze półrocze Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Szczególną uwagę zwróciły na siebie bardzo dobre wyniki segmentu hotelarskiego, które zostały dostrzeżone i opisane przez najważniejsze branżowe media – portale Horecanet oraz E-Hotelarz.

Focus 41478m

Przychody netto ze sprzedaży w tym segmencie wyniosły 13,6 mln zł i w zrealizowane zostały w spółce Focus Hotels oraz Food2Go. FOCUS Hotels to 6 hoteli zlokalizowanych w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie oraz Inowrocławiu o łącznej liczbie 535 pokoi. Są to miejskie hotele biznesowe ukierunkowane na kompleksową obsługę osób podróżujących w celach służbowych jak i turystów indywidualnych i grupowych wyróżniające się najlepszą relacją jakości do ceny. Druga ze spółek ma w swojej ofercie dwie gastronomiczne marki własne: TOGO oraz FOCUS PIZZA. Niedawno uruchomiono ich sprzedaż z dowozem do klienta. Obecnie trwają prace nad powiększeniem sieci dystrybucji oraz asortymentu marki TOGO.

Osiągnięty w tym półroczu wynik 13,6mln zł, jest o 1,7mln wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynik operacyjny segmentu wyniósł w I półroczu 2015 roku 2,7 mln zł, wobec 1,9 mln zł w analogicznym okresie 2014 roku.

Poniżej zaprezentowano zestawienie podstawowych wskaźników branżowych dla hoteli:

okres

1H 2015 1H 2014

Vs. 2014

OCC% 58,22% 56,71%

+1,51

ADR

151,93 PLN 145,31 PLN

+6,62 PLN

RevPAR 88,46 PLN 82,40 PLN

+6,06 PLN

OCC% – procent obłożenia hoteli
ADR – średnia stawka(netto) za pokój bez śniadania
RevPAR – średni przychód z jednego dostępnego pokoju
 

Artykuły opisujące te wyniki, zwróciły również uwagę na bieżący rozwój spółki poprzez wprowadzanie nowych marek gastronomicznych oraz powiększanie bazy hotelowej – najbliższe otwarcie planowane jest na pierwsze półrocze przyszłego roku w Gdańsku Wrzeszczu. Inwestorem nowego obiektu jest firma Górski Energia. Spółka prowadzi również zaawansowane rozmowy dotyczące kolejnych trzech lokalizacji hoteli, które zrealizowane mają być w 2016 oraz 2017 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami opisującymi szerzej wyniki półroczne spółki Focus Hotels:

Horecanet – Focus poprawia wyniki i rozwija nowe koncepty

E-Hotelarz – 13,6 mln zł przychodów Focus Hotels

Krótko przed prezentacją wyników, Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu Focus Hotels, uchylił również portalowi Horecanet rąbka tajemnicy dotyczącej ekspansji sieci:

Znamy kolejną lokalizację hotelu sieci Focus

Podsumowanie I półrocza 2015 w sektorze przemysłowym
Komentarz do wyników za I półrocze 2015 - Dyrektor Finansowy GK IMMOBILE Piotr Fortuna dla GPW Media

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress