Budowa pierwszego etapu Osiedla Uniwersyteckiego zbliża się do końca, w listopadzie odsłonięte zostały pierwsze fragmenty elewacji trzech budynków wielorodzinnych. Równocześnie prowadzone są prace przygotowujące do budowy kolejnego etapu, a cały kompleks przewiduje 15 budynków wielorodzinnych. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.

Budowa pierwszego etapu rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. W trzech budynkach powstanie łącznie 108 mieszkań i 36 garaży, powierzchnia mieszkań kształtuje się w przedziale od 26,91 m2 do 54,87 m2. Wszystkie trzy budynki zaprojektowane zostały jako pięciokondygnacyjne bloki z jedną kondygnacją częściowo podziemną, która została przeznaczona dla indywidualnych garaży, a także komórek lokatorskich.

W drugim etapie przewidziana jest budowa kolejnych trzech, niemal identycznych budynków jak w etapie pierwszym. W listopadzie zostało wydane pozwolenie na budowę bloku, najbardziej oddalonego od sąsiadującego z osiedlem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Prace budowlane powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Na placu budowy stoi już pierwszy z dwóch żurawi, które pracować będą podczas budowy kolejnego etapu.

Za projekt odpowiedzialna jest bydgoska Pracownia Architektoniczna Krzysztof Łukanowski. Inwestorem i generalnym wykonawcą Osiedla Uniwersyteckiego jest spółka CDI Konsultanci Budowlani, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Obecnie, oprócz Osiedla Uniwersyteckiego, CDI jest w trakcie budowy trzeciego etap Platanowego Parku, największej inwestycji deweloperskiej w Bydgoszczy. Spółka także dokonuje przebudowy byłego biurowca Projprzemu na kolejny hotel sieci Focus Hotels przy ulicy Bernardyńskiej. Trwają również zaawansowane prace projektowe nowej inwestycji mieszkaniowej, która powstanie przy Starym Kanale Bydgoskim.

 

 

 

 

Fundacja Immo zasadziła kolejne drzewa
Relacja z otwarcia Focus Hotel Premium Lublin

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress