W ubiegłym tygodniu Rafał Jerzy, Prezes należącej do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Fundacji Rumak, spotkał się z gronem tegorocznych stypendystów. Czworo z nich kontynuuje program stypendialny już kolejny rok. Trójka utalentowanej młodzieży to jego nowi podopieczni.

900A1665

Fundacja RUMAK powiązana jest z Grupą Kapitałową IMMOBILE S.A i została założona w 2013 roku. Od tamtego czasu fundacja wspiera utalentowanych młodych ludzi o polskich korzeniach, którzy przyjechali na studia do Polski zza naszej wschodniej granicy.

900A1622

Poniedziałkowe spotkanie zainaugurowało piąty rok działania Fundacji Rumak. W tym roku ze stypendiów korzysta siedmioro studentów o polskich korzeniach. Czworo z nich – Katia Fisenko z Rosji, Anton Jivanow z Białorusi oraz Vasylyna Ilechko i Daria Zabolotna z Ukrainy – kontynuują program. Nowa trójka – Diana Tymoniuk, Alina Owczuk i Ania Stepurko – pochodzą z Białorusi. Diana studiuje na pierwszym roku Gastronomii i Hotelarstwa na SGGW w Warszawie. Alina i Ania są studentkami II roku Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

900A1639

Jest siedmiu stypendystów, co roku przyjmujemy dwóch kolejnych – chcemy dojść do dziesięciu stypendystów i przyjmować kolejnych na miejsce tych, który już studia kończą – zadeklarował Prezes Rafał Jerzy w rozmowie z Radiem PiK.

Fundacja Rumak doczekała się już pierwszych absolwentów – studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza ukończyła w ubiegłym semestrze Jarosława Komendra, która przez trzy lata korzystała ze wsparcia pod postacią comiesięcznego dofinansowania Fundacji. Katia Fisenko – najstarsza stażem, bo objęta programem stypendialnym od początki istnienia Fundacji – rozpoczęła właśnie ostatni rok studiów magisterskich, które, mając na uwadze jej imponujące wyniki, bez wątpienia zakończy z sukcesem.

900A1633

Dodatkowe środki finansowe studenci przeznaczają na potrzebne materiały dydaktyczne, dodatkowe pomoce naukowe lub po prostu na utrzymanie się w Polsce.

To pierwsze stypendium jakie otrzymałam. Dało mi to możliwość pozostania w Polsce. To bardzo wielkie wsparcie materialne dla mnie – studiuję na architekturze, co wymaga dużych pieniędzy na materiały do rysunku, rzeźby – opowiada Vasylyna, jedna ze stypendystek. Swoją historią podzieliła się również Daria z Ukrainy: Byłam na drugim roku kiedy zaczęła się trudna sytuacja polityczna. Waluta spadła tak nisko że już chciałam wracać do domu. Gdyby nie to stypendium, pewnie nie studiowałabym tutaj.

W spotkaniu studentów z Rafałem Jerzym, pomysłodawcą programu oraz prezesem Grupy Kapitałowej IMMOBILE i Fundacji Rumak, udział wziął również ks. prof. UAM dr hab. Waldemar Szczerbiński – wykładowca akademicki, który z jednej strony wspiera studentów, z drugiej zaś pomaga Fundacji wybierać tych najzdolniejszych.

900A1621

Zaproszenie na konferencję wynikową Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. oraz PROJPRZEM S.A.
Newsletter Inwestora – PAŹDZIERNIK 2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress