Crismo Sp. z o.o., spółka zależna MAKRUM S.A., otrzymała od WBK S.A. kredyt w wysokości ok. 14,27 mln zł. Zostanie on przeznaczony na realizację inwestycji hotelowej w Chorzowie. Podpisano także umowę o kredyt rewolwingowy w wysokości 2 mln zł który przeznaczony zostanie na finansowanie podatku VAT związanego z realizacją inwestycji.

Dzierżawcą obiektu będzie spółka należąca do Grupy Kapitałowej MAKRUM – Focus Hotels Sp. z o.o. Z tytułu dzierżawy inwestor płacić będzie miesięcznie, w 12 równych ratach, czynsz w wysokości: 27 proc. przychodów rocznych całkowitych netto, nie mniej niż 2,1 mln zł netto, powiększony o podatek od towarów i usług w pierwszym roku okresu dzierżawy. Następnie będzie to 29 proc. przychodów rocznych całkowitych netto, nie mniej niż 2,25 mln zł netto w drugim roku oraz 30 proc. przychodów rocznych całkowitych netto, nie mniej niż 2,4 mln zł w trzecim roku.

Hotele Focus to prężnie rozwijająca się sieć biznesowych hoteli usytuowanych w Gdańsku, Szczecinie, Łodzi oraz Bydgoszczy. W przyszłym roku otwarty zostanie także hotel w Chorzowie. Do dyspozycji gości pozostaje 369 wygodnych i nowocześnie urządzonych pokoi. Dzięki nowoczesnym salom konferencyjnym hotele Focus to doskonałe miejsce nie tylko do wypoczynku, lecz także spotkań biznesowych.

 

Remont Faktorii na finiszu
Łódzki Focus broni tytułu Hotelu Roku

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress