Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. 12 lutego 2021 przekazała w raporcie bieżącym informację o zawarciu umowy warunkowej zakupu 90% udziałów Dlako Sp. z o.o., która jest właścicielem sieci Quiosque.

Jednym z założeń spółki jest rozwój poprzez akwizycje, w których przeprowadzaniu ma już sukcesy. Grupa IMMOBILE przejęła w ostatnich latach dwie spółki giełdowe – PJP Makrum (jako Projprzem) oraz Atrem, które od tego czasu znacząco poprawiły wyniki. Po podpisaniu umowy warunkowej nabycia Quiosque, oczekiwać będzie trzy miesiące na wypełnienie się warunków z niej wynikających i zawarcie ostatecznej umowy.

‘Jesteśmy w trakcie procesu analizy kluczowych obszarów biznesu Quiosque, oprócz tego będziemy czekać na zgodę UOKiK oraz Rady Nadzorczej’ – mówi Rafał Jerzy, prezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. ‘W sektor budowlany również wchodziliśmy w największym od 18 lat kryzysie, reaktywując ten obszar działalności w PJP Makrum. Czas pokazał, że była to dobra decyzja’ – dodaje Prezes.

Quiosque to polska marka odzieżowa z prawie 30 letnią tradycją – pierwszy sklep otwarto w 1992 roku. Jej sieć sprzedaży to ponad 160 salonów, czyniąc ją największą siecią w kraju skierowaną do kobiet, pod względem liczby sklepów. Oprócz tradycyjnego kanału sprzedaży spółka dynamicznie rozwija kanał e-commerce, który wzrósł szczególnie dynamicznie podczas pandemii.

‘Dobrą passę spowolniły wydarzenia minionego roku. To dobra spółka z dobrą historią, warto zawalczyć o jej przyszłość’ – podsumowuje Rafał Jerzy.

Quiosque – cotygodniowy videodcast Grupy Kapitałowej IMMOBILE
Debiuty – cotygodniowy videodcast Grupy Kapitałowej IMMOBILE

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress