Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. złożyła ofertę w odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Grupy Hoteli WAM Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Grupa Hoteli WAM, w publicznym ogłoszeniu z dnia 27 maja 2015, poinformowała o wszczęciu postępowania, którego przedmiotem jest sprzedaż atrakcyjnie położonych nieruchomości zabudowanych oraz funkcjonujących hoteli – łącznie 12 obiektów na terenie kraju. 5 należących do Grupy hoteli zostało wyłączonych z oferty.

Zaproszenie do negocjacji oraz lista ofert wstępnych dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa.

Oferta Grupy Kapitałowej IMMOBILE znalazła się wśród pięciu ofert jakie napłynęły w odpowiedzi na zapytanie. Grupa Kapitałowa IMMOBILE, jest oferentem mającym duże doświadczenie w branży hotelowej – jest właścicielem dynamicznie rozwijającej się sieci hoteli biznesowych Focus. Sieć oferuje noclegi w dogodnych punktach takich miast jak Szczecin, Bydgoszcz, Łódź, Gdańsk, Chorzów oraz Inowrocław. Obiekty sieci zapewniają komfortowy wypoczynek w standardzie od dwóch do czterech gwiazdek oraz profesjonalne zaplecze konferencyjne w każdym z hoteli.

Nadrzędnym założeniem sieci jest zaoferowanie najkorzystniejszej relacji jakości i ceny. Strategia biznesowa sieci Focus Hotels zakłada otwarcie nowych hoteli w najważniejszych punktach w Polsce oraz wejście na Giełdę Papierów Wartościowych. Nabycie obiektów oferowanych przez Grupę Hoteli WAM doskonale wpisuję się w tę strategię. Ich specyfikacja oraz lokalizacja pasują do standardów jakie zakłada sieć Focus Hotels – celuje bowiem w obiekty położone w miastach powyżej 50-100 tysięcy mieszkańców. Nowe lokalizacje pozwoliłyby na szybką ekspansję sieci w miastach w których nie ma, bądź dopiero planuje się otwarcie obiektów oraz poszerzenie oferty tam gdzie hotele Focus są już obecne.

Lokalizacja hoteli sieci Focus (mapa po lewej) oraz hoteli sieci WAM (po prawej)

Lokalizacja hoteli Focus (mapa po lewej) oraz hoteli WAM (po prawej). Źródło: folder informacyjny GKI/www Hoteli WAM

 

 

 

Wywiad z Prezesem Rafałem Jerzym dla Inwestorzy.tv
Czerwcowy Newsletter Inwestora

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress