Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A., poprzez swoją spółkę zależną Kuchet Sp. z o.o., podpisała umowę przedwstępną na zakup udziałów Przedsiębiorstwa Hotelowego Majewicz Spółka z o.o., będącego właścicielem Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Proces przejęcia hotelu zakończy się w I kw. 2017 r. bez przerwy w świadczeniu usług.

43111579-jpg-1024x0

Hotel pod Orłem (źródło)

Hotel Pod Orłem znajduje się w zabytkowym budynku w ścisłym centrum Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 14, a jego historia sięga początków XIX wieku. To jeden z pierwszych hoteli, jakie powstały w Bydgoszczy i architektoniczna ikona miasta. Za projekt odpowiedzialny był wybitny budowniczy Józef Święcicki. Od 1974 r. obiekt znajduje się w rejestrze zabytków. Obecnie odrestaurowany i unowocześniony, posiada standard 4 gwiazdek. Oferuje gościom 75 pokoi, ogólnodostępną, cieszącą się sporą sympatią wśród bydgoszczan restaurację oraz 5 sal konferencyjnych. W hotelu znajduje się także bar, centrum fitness i sauna.

Więcej o wyjątkowej historii i znaczeniu obiektu przeczytać można we wczorajszym artykule Gazety Wyborczej: 200 lat hotelu Pod Orłem. Historia symbolu Bydgoszczy

43110939-jpg-1024x0

Hotel pod Orłem (źródło)

Przedsiębiorstwo Hotelowe Majewicz Spółka z o.o. jest właścicielem Nieruchomości i operatorem znajdującego się w niej hotelu od roku 1994. Zamiar zbycia udziałów w spółce oraz nieruchomości hotelowej jej udziałowcy rozważali od jakiegoś czasu ze względów osobistych.

hotel-pod-orlem-3-jpg-1024x0

Wnętrze hotelu (źródło)

Po zawarciu umów przyrzeczonych, które powinno nastąpić do końca marca 2017 r., Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. zamierza wydzierżawić Nieruchomość swojej spółce zależnej Focus Hotels S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. W przypadku zrealizowaniu takiego zamierzenia, nowy obiekt dołączyłby do rodziny hoteli Focus składającej się z 7 funkcjonujących obiektów (Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Inowrocław, Chorzów oraz Łódź) oraz dwóch w budowie (Sopot i Białystok. Hotel pod Orłem działałby pod marką Focus Premium, określającą obiekty w standardzie czterech gwiazdek.

1921-fullres-jpg-1024x0

Sala bankietowa (źródło)

Transakcja sprzedaży Hotelu pod Orłem wywołała bardzo duże zainteresowanie wśród lokalnych mediów oraz mieszkańców regionu, ze względu na trwałe wpisanie się obiektu w krajobraz Bydgoszczy, jego położenie przy jednej z ważniejszych ulic centrum i kojarzenie go od wielu dekad jako jedną z ikon  miasta. Również portale branży HoReCa informowały o tym zakupie w kontekście włączenia go w sieć hoteli Focus.

Przeczytać o tym można między innymi w poniższych publikacjach:

Gazeta Wyborcza – Bydgoska grupa Immobile kupiła zabytkowy hotel Pod Orłem

Express Bydgoski – Hotel Pod Orłem został sprzedany

Bydgoszcz.com – GK IMMOBILE S.A. przejmie Hotel Pod Orłem w Bydgoszczy

Metropolia Bydgoska – Hotel Pod Orłem zmienia właściciela! Przejmuje go znana firma

Bydgoszcz24 – Spółka Rafała Jerzego kupuje hotel „Pod Orłem”

Horecanet – Przejęcie bydgoskiego obiektu

Hotelinfo24 – GK Immobile S.A. przejmie Hotel Pod Orłem w Bydgoszczy 

img_9431-jpg-1024x0

Sala bankietowa (źródło)

Spotkanie Akcjonariuszy GK IMMOBILE
Newsletter Inwestora – LISTOPAD 2016

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress