11 grudnia, Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. na łamach portalu o tematyce inwestycyjnej Strefa Inwestorów, stała się przedmiotem dogłębnej analizy. Redaktor portalu, Rafał Irzyński, poprowadził webinar przybliżający analizę sprawozdań finansowych grup kapitałowych, dokonując przykładowej analizy właśnie na raporcie naszej spółki.

Rafał Irzyński o analizie sprawozdań grup kapitałowych: “Grupa Kapitałowa to szczególny rodzaj spółki. Składa się na nią wiele firm, często działających w różnych branżach. To dla inwestora szansa na dywersyfikację ryzyka i dodatkowy zysk, jeśli wszystkie podmioty w grupie dynamicznie się rozwijają. Korzyścią są z pewnością także potencjalne synergie przychodowe i kosztowe. Z drugiej jednak strony to także spore wyzwanie. Skuteczna analiza grupy kapitałowej wymaga zrozumienia z czego się ona składa i niuansów poszczególnych podmiotów, które do niej należą. Niemałe wyzwanie stanowi też umiejętność analizy tego, co i jaki ma wpływ na poziomie całej grupy.

Jak w takim razie analizować sprawozdania finansowe grup kapitałowych? Na co zwrócić uwagę analizując rachunek zysków i strat oraz bilans? Jakie wskaźniki analizy fundamentalnej brać pod uwagę? O tym wszystkim opowiedziałem na przykładzie spółki GK Immobile podczas webinaru edukacyjnego. Zapraszam do zapoznania się z jego nagraniem”.

 

Finał budowy biurowca klasy A IMMOBILE K3
Newsletter Inwestora – LISTOPAD 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress