Developing, przemysł i hotelarstwo to trzy główne filary działalności, notowanej na warszawskiej Giełdzie, Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Zapraszamy na podsumowanie, w którym opisujemy jakie sukcesy, poza przejęciem spółki Projprzem S.A., odnosiliśmy w poszczególnych sektorach w roku 2016 oraz jakie perspektywy czekają na nas w kolejnym roku.

Rok 2016 kończymy olbrzymim sukcesem, który przełoży się na wzrost wartości GK IMMOBILE S.A. w kolejnych latach. Jesteśmy przekonani, iż przejęcie spółki giełdowej Projprzem S.A. pozwoli na dynamiczniejszy rozwój naszej Grupy. Wraz ze spółką Projprzem S.A. nabyliśmy nowe kanały sprzedaży, dobry wysokomarżowy produkt własny, jak i  wartościowe nieruchomości.

Dzięki stabilnemu, ciągłemu rozwojowi naszej Grupy, w 2016 roku udało nam się utrzymać tendencje wzrostową naszego kursu akcji i przeznaczyć 3,6 mln zł na wypłatę pierwszej w historii spółki dywidendy.

Rok 2017 zamierzamy poświęcić na umacnianie naszej pozycji zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Celem jest dynamiczny wzrost wartości spółek w trzech filarach naszej działalności: przemyśle, hotelarstwie i developingu.

SEKTOR PRZEMYSŁOWY

154

Realizacja systemów przeładunkowych marki Projprzem

W trzech kwartałach 2016 roku odnotowaliśmy spadek przychodów w segmencie przemysłowym. Spowodowane jest to niskim poziomem cen ropy na światowych rynkach, co przełożyło się na spadek zamówień w sektorze offshore i marine. Dynamicznie rosnąca liczba zamówień na sprzedaż produktów własnych, pozwala jednak z optymizmem patrzeć na kolejne lata.

14642030_200242690385490_4972046563649369983_n

Prezentacja parkingów MODULO podczas targów Autostrada – czerwiec 2016

W przyszłym roku spodziewamy się wyższej sprzedaży w segmencie przemysłowym. Wpłyną na to przede wszystkim efekty przejęcia spółki Projprzem S.A. Dzięki niemu nie tylko powiększyliśmy paletę oferowanych przez nas produktów o systemy przeładunkowe, ale również pozyskaliśmy nowe kanały sprzedaży. Duże nadzieję wiążemy ze sprzedażą naszych nowych produktów: parkingów automatycznych MODULO i granulatora destruktu asfaltowego. Szczególnie parkingi automatyczne MODULO mają szanse w przeciągu kilku najbliższych lat stać się produktem masowym. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nasz największy konkurent – niemiecka firma Klaus Multiparking notuje roczną sprzedaż na poziomie 220 mln PLN.

SEKTOR HOTELARSKI

Trzy pierwsze kwartały 2016 roku były bardzo udane dla sieci Focus Hotels. W czerwcu otworzyliśmy nowy, czterogwiazdkowy hotel z 122 pokojami w Gdańsku.  Kontynuujemy dynamiczny wzrost naszego udziału w polskim rynku hotelowym, planując również ekspansję na rynki zagraniczne.

Focus_Hotel_Premium_Gdansk_outside_night

Otwarty w czerwcu 2016 hotel Focus Gdańsk Wrzeszcz

Plany otwarć w kolejnych latach:

– marzec 2017 – hotel pod Orłem, Bydgoszcz, **** gwiazdki, 75 pokoi;

– czerwiec 2017 – hotel w Sopocie, *** gwiazdki w standardzie Premium, 70 pokoi;

–  I/II kw. 2018 – hotel w Białymstoku, *** gwiazdki, 120 pokoi.

43111579-jpg-1024x0

Zabytkowy, 4-gwaizdkowy hotel Pod Orłem w Bydgoszcz, którego zakup zainicjowano w grudniu 2016

SEKTOR DEWELOPERSKI

Zgodnie z danymi prezentowanymi w raporcie okresowym za III kwartał 2016, sprzedanych zostało 90% mieszkań z etapu 0 inwestycji Platanowy Park. Sprzedaż jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. W III/IV kwartale 2017 r. oddamy etap I składający się z 148 mieszkań, 19 lokali usługowych oraz 164 miejsc postojowych w garażach wielostanowiskowych.

29-listopad

Budynki I etapu inwestycji pod koniec listopada 2016

110426

Platanowy Park – wizualizacja kompleksowego osiedla

W I kw. 2018 roku oddamy do użytku inwestycję IMMOBILE K3,  biurowiec klasy A, który powstaje w ścisłym Centrum Bydgoszczy. Jego budowa przebiega bez zakłóceń, a najnowszą relację z budowy odnaleźć można pod tym linkiem.

Makrum_055

Wizualizacja IMMOBILE K3

z20205158Q,Wmurowanie-kamienia-wegielnego-pod-nowy-biurowiec-

Prezes Rafał Jerzy podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję IMMOBILE K3 – czerwiec 2016

Ponadto, w 2016 roku przedstawiciele Grupy wzięli udział w licznych wydarzeniach promujących firmę na forum inwestorów: konferencji Wall Street w Karpaczu, konferencji Capital Market Forum, konferencji 25-lecia Związku Maklerów i Doradców, konferencji Projekt Inwestor oraz wielu innych. Zaangażowaliśmy się we współpracę ze stowarzyszeniami, mediami oraz blogiem szerzącymi wiedzę na temat rynku kapitałowego w Polsce.

Kontynuować zamierzamy również organizację Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy w ciągle mało spotykanej wśród polskich spółek giełdowych formule. Zależy nam na obecności naszych Akcjonariuszy na tych spotkaniach, efektem czego na ostatnich WZA gościmy nawet ponad 40 osób, a na ostatnim, nieformalnym, przedświątecznym spotkaniu Akcjonariuszy GK IMMOBILE zgromadziliśmy aż 60 gości! Staramy się aktywizować to grono i zachęcać do jak najbardziej aktywnej komunikacji, wymiany informacji czy opinii na temat spółki. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniach Akcjonariuszy spółki zapraszamy do zapisu do naszego newslettera, który umożliwi bycie z nami w stałym kontakcie.

_dsc0199v2

Akcjonariusze spółki podczas spotkania w grudniu 2016

Jeśli nie śledzili Państwo Grupy Kapitałowej IMMOBILE w 2016 roku, zapraszamy do zapoznania się z archiwalnymi wydaniami newslettera, które prezentują skrót wydarzeń z każdego miesiąca.

W Nowym Roku 2017 zaś, wszystkim Inwestorom pragniemy życzyć dużych zysków, w szczególności z inwestycji w akcje Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

Newsletter Inwestora – GRUDZIEŃ 2016
Szkolenie o okazjach inwestycyjnych z Grupą Kapitałową IMMOBILE i Michałem Stopką

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress