Miniony weekend trwale zapisał się w historii Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. W jego trakcie odbyły się dwa ważne dla spółek notowanych na giełdzie wydarzenia: Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy oraz pierwszy w dziejach Grupy Dzień Inwestora, na których goszczono w sumie ponad 80 inwestorów indywidualnych.

Relacja  z przebiegu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy opublikowana została w poprzednim wpisie.

Organizację Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, bydgoska spółka wzbogaciła o Dzień Inwestora. Podczas dwudniowego wydarzenia inwestorzy mieli możliwość poznać przedstawicieli spółek z Grupy IMMOBILE oraz zobaczyć jej aktywa. Zaproszeni goście nocowali w należącym do GK IMMOBILE od marca tego roku Hotelu Pod Orłem. Tam też odbyło się WZA, prezentacja działalności spółki oraz wspólny obiad z Zarządem.

900A0616

900A0610

1 lipca uczestnicy odwiedzili najważniejsze fabryki i inwestycje Grupy: zakład produkcji systemów przeładunkowych w Koronowie, plac budowy inwestycji deweloperskiej Platanowy Park na Os. Leśnym i biurowca IMMOBILE K3 przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy oraz hale produkcyjne Makrum. Inwestorzy zapoznali się również z ofertą automatycznych systemów parkingowych Modulo.

 „Od kilku lat budujemy relacje z inwestorami indywidualnymi i angażujemy ich w życie Grupy. W tym roku połączyliśmy Walne Zgromadzenie z Dniem Inwestora, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć najważniejsze aktywa Grupy zlokalizowane w okolicach Bydgoszczy. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem inwestorów i z pewnością będziemy kontynuować nasze działania.” – powiedział Rafał Jerzy, Prezes Zarządu GK IMMOBILE.

900A0620

900A0626

Autokar z prawie 50 osobami biorącymi udział w Dniu Inwestora wyruszył spod Hotelu Pod Orłem o godzinie 10. Pierwszym przystankiem była fabryka zlokalizowana w położonym ok. 30km od Bydgoszczy Koronowie. Na miejscu zgromadzonych przywitał Mariusz Jakubowski, Dyrektor tego zakładu produkcyjnego. Wraz z Prezesem Zarządu spółki PROJPRZEM S.A. Piotrem Szczeblewskim pokazał gościom hale produkcyjne, specjalny showroom pokazujący działanie produkowanych w Koronowie systemów przeładunkowych oraz spektrum maszyn jakie zakład ten wytwarza.

900A0709

900A0664

900A0724

Następnie inwestorzy wrócili do Bydgoszczy, zatrzymując się na Os. Leśnym. Tam zaprowadzeni zostali na dziedziniec etapu I inwestycji deweloperskiej Platanowy Park, gdzie menadżerowie budowy Mateusz Stolarczuk oraz Wojciech Puławski opowiedzieli o najważniejszych założeniach projektowych powstającego tu największego w regionie nowoczesnego osiedla, łączącego funkcje mieszkaniowe, usługowe, biurowe i hotelowe.

900A0730

900A0734

Stąd grupa przeszła do ponad 100-letniej fabryki Makrum, gdzie pod przewodnictwem Szefa Produkcji Witolda Lityńskiego, zobaczyć mogła spektrum produkowanych tu urządzeń krusząco-mielących.

900A0726

900A0791

900A0798

Na terenie fabryki uruchomiono również kilka pokazowych automatycznych systemów parkingowych Modulo. Prezentacja ta przyciągnęła bardzo duże zainteresowanie widzów, a na ich liczne pytania odpowiadał zespół sprzedażowy spółki MODULO Parking, czyli Oktawian Przybylik oraz Sebastian Piskadło.

900A0750

900A0765

900A0769

900A0775

Ostatnią inwestycją jaką zobaczyli nasi goście był biurowiec IMMOBILE K3, zlokalizowany w sercu Bydgoszczy. Przedstawił ją menedżer budowy Maciej Daniel oraz nadzorujący komercjalizację budynku Maciej Wawrzyniak.

900A078

Unikatowe połączenie dwóch istotnych dla uczestników rynku kapitałowego wydarzeń, jakimi są WZA oraz Dzień Inwestora, spotkało się z nieoczekiwanie pozytywnym odbiorem przez środowisko, media, jak i samych gości wydarzeń. Podjęte przez Grupę Kapitałową IMMOBILE działania określa się jako innowacyjne i precedensowe, stawiając jako przykład inicjatywy skierowanej ku inwestorowi indywidualnemu. Wrażenie robi również frekwencja, która dopisała na obu wydarzeniach, będąc niecodzienną nawet dla dużo większych spółek polskiego parkietu. W ciągu dwóch dni zgromadziliśmy łącznie ponad 80 osób!

wspólne1

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i tak liczny udział osób przybyłych zarówno z regionu (Bydgoszcz, Toruń), jak i z dalszych zakątków Polski – z Warszawy, Krakowa, Piły i innych miast. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się zgromadzić w tak licznym gronie oraz poznać zarówno nowych Akcjonariuszy, jak i osoby pasjonujące się rodzimym rynkiem kapitałowym. Takie spotkania to zdecydowanie najlepsza forma obopólnego kontaktu.

Newsletter Inwestora – CZERWIEC 2017
Za nami wyjątkowe Walne Zgromadzenie Grupy Kapitałowej IMMOBILE

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress